Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Prostě MLÉKO - projektový den

Prostě MLÉKO - projektový denDatum konání:
10.6.2024

 

Projektový den očima deváťáka Filipa:

Tento projekt byl vskutku mléčný, opravdu skvěle zpracovaný, edukativní a zejména velmi užitečný, protože co se týče veškerého času stráveného v této škole, právě tyto “mléčné hodiny” byly rozhodně z těch všech školních dní ty nejvíce produktivní.

Vytvořili jsme a především jsme se naučili vyrábět výborné mléčné výrobky jako jsou máslo, jogurt a sýr. Vše samozřejmě s příjemným doprovodem dětí z prvního ročníku, kteří se nebáli přiložit ruku k dílu a naučit se nové mlékařské techniky, na které si jistě za pár let vzpomenou a jež budou s chutí využívat v dobách svého smutku i radosti.

Celým dnem nás provázely pestré ochutnávky již známých a neznámých pokrmů. Těmi nejzajímavější rozhodně byly kozí mléko a polský jogurt. Jako další velké pozitivum mezi ochutnávkami vidím to, že již nemusím před regálem jogurtů v supermarketu trávit drahocenné hodiny vybíráním toho nejlepšího, jelikož jsme k dispozici dostali snad 20 druhů, které jsme všechny náležitě ochutnali a vybrali z nich favority.

Též nesmím opomenout závěrečnou část projektu, jenž byla chemická analýza mléka. Ta byla za mne rozhodně nejlepší. Bohužel se jí již nemohli zúčastnit malí školáci, ale i přesto myslím, že jim příležitost bude v budoucnu poskytnuta.

Vyrobené produkty jsme na další den při opravdu majestátní hostině snědli, a já musím říci, že to za tu námahu rozhodně stálo.