Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
25
Zápis do 1. třídy
26
Zápis do 1. třídy
27
Zápis do 1. třídy
Zápis do I. třídy
28
Zápis do 1. třídy
Recitační soutěž
29
McDonald cup
30 1
2 3 4 5 6 7 8
9
Výsledky zápisu do ZŠ Šumice
10
Výlet do planetária
11
Den boje proti rakovině
12 13
Návštěva Hostětína
14 15
16 17 18 19 20 21
Cyklistický závod - Šumické šlapátko
22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Vytvoření rodičovského účtu

Vytvoření rodičovského účtuVážení rodiče,
v tomto školním roce škola přechází na modernější formu omlouvání absencí. Jedná se o elektronickou omluvenku v aplikaci ŠKOLA ON-LINE (DM Software), kterou již několik let využíváme jako žákovskou knížku, třídní knihu, matriku a pro další evidenci.
V případě využívání elektronických omluvenek je nutné založit vždy minimálně jednomu ze zákonných zástupců tzv. rodičovský účet. Do tohoto roku rodiče i žáci většiny ročníků používali společný „žákovský účet“. Ten žákům zůstane a ti jej budou nadále využívat pro kontrolu známek, rozvrhu a úkolů v případě distanční výuky.
Rodičovský učet si založí zákonný zástupce v aplikaci www.skolaonline.cz pomocí několika jednoduchých kroků.
1) Zákonnému zástupci bude na email zaslán PIN
2) Na stránkách aplikace ŠKOLA ON-LINE provede zákonný zástupce registraci přes odkaz Registrace žáků a rodičů (https://www.skolaonline.cz/Aktuality.aspx). Návod na registraci je v aplikaci podrobně popsán.
3) Použijete jednorázový PIN a zvolíte přihlašovací údaje (přihlašovací jméno a heslo)
4) Vstoupíte do aplikace
V rámci rodičovského účtu naleznete modul – elektronická omluvenka, kterou budete během následujících let používat k omlouvání absence žáků. Je důležité, aby se Vaše přihlašovací údaje k rodičovskému účtu nedostaly k Vašim dětem nebo jiným neoprávněným osobám. Je zejména ve Vašem zájmu, aby nedošlo ke zneužití jinou osobou. Váš účet bude fungovat, jako oficiální komunikační kanál zejména mezi třídním učitelem a Vámi. Omluvenka zaslaná z rodičovského účtu bude považována za oficiální (podepsaná zákonným zástupcem). Samozřejmostí je přístup k výsledkům (známkám) a rozvrhu hodin Vašich dětí. Rodičům, kteří mají ve škole více dětí, se vytvoří pouze jeden účet, ve kterém budou zapsány všechny děti.
Je pravděpodobné, že se na začátku mohou vyskytnout určité problémy, ale ty společně jistě vyřešíme. Věřím, že nová forma omluvenek a komunikace samotné bude oboustranně prospěšná.
V případě jakýchkoliv potíží kontaktujte třídního učitele/učitelku.

Michal Vrága
ředitel školy