Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10
Prostě MLÉKO - projektový den
11 12 13
Výlet do Brna - 4. a 5. ročník
Mladý chemik - celostátní finále
14 15 16
17 18 19
Olympijský běh - 4. a 5. ročník
20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Předtančení na plese

Předtančení na pleseZážitek ze sobotního Farního plesu v nás bude doznívat ještě opravdu dlouho a věříme, že pro žáky a rodiče bude jednou krásnou vzpomínkou na naši školu.

Všechno začalo na konci listopadu, kdy nás oslovila farní rada, jestli bychom nemohli se žáky nacvičit předtančení na jejich ples. Přestože termín byl šibeniční, neřekla jsem rovnou ne, protože jsem si dala podmínku, že bude tančit minimálně osm párů. Byla jsem si naprosto jistá, že tolik žáků se v žádném případě nepřihlásí a bude to vyřešeno. Ale oni se přihlásili!

Takže po počátečním šoku a nezbytných organizačních záležitostech jsme začali v polovině prosince vybírat písničku, chystat choreografii a zkoušet. Brzy se ukázalo, že některá děvčata na sobě měla sukýnku naposledy ve školce, takže už zapomněla, jak se nosí. Někteří kluci měli zase na nohou své první polobotky. Měli jsme celkem měsíc a půl na překonání těchto drobných překážek J

Všichni tanečníci se ale tak snažili, že byla obrovská radost chodit na zkoušky. Byli tak skvělí, že jsem měla jedinou starost, aby se jim na plese nezamotaly nohy do sukní, protože jsme neměli možnost vyzkoušet si předem tanec v těch nádherných robách.

Naše úsilí by ale nebylo nic platné bez spolupráce velké spousty lidí. Je potřeba poděkovat vedení školy a všem učitelům za poskytnutou podporu. Byla to hlavně paní učitelka Ladislava Mandíková, která to ve škole zaštítila nejenom organizačně, a potom pan učitel Richard Kerek jako spolehlivá technická podpora. Obec Šumice nám umožnila zkoušet v KD kdykoliv jsme potřebovali, Farní rada velmi úzce spolupracovala s rodiči a společně s KPŠ poskytla i finanční podporu. Obrovský dík patří rodičům, kteří investovali nemalé peníze, ale také svůj čas a byli na sále svým dětem velkou oporou. A „korunu“ tomu nasadila paní Miroslava Velecká, která našim tanečnicím vykouzlila nádherné účesy.

S takovým servisem to muselo dopadnout na výbornou! A už to vypadá, že jsme pro tanec nadchli i další žáky z nižších tříd, tak se snad můžeme těšit na příští ročníky!

Do naší galerie jsme ze stovek fotografií vybrali alespoň pár od pana Ondřeje Kalouse a některých rodičů, abyste si mohli ještě jednou vychutnat sváteční atmosféru.