Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10
Prostě MLÉKO - projektový den
11 12 13
Výlet do Brna - 4. a 5. ročník
Mladý chemik - celostátní finále
14 15 16
17 18 19
Olympijský běh - 4. a 5. ročník
20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Osmáci ve Velkých Losinách

Osmáci ve Velkých LosináchDatum konání:
23.5.2022

Náš výlet do Velkých Losin byl velmi záživný. Ve Velkých Losinách jsme byli na jednu noc. 

Po příjezdu jsme se šli ubytovat na penzion Brněnka, který byl od nádraží tak cca 1 km.  Rozdělili jsme se do pokojů a poté jsme šli do centra, kde jsme měli hodinový rozchod a mohli jsme se kdekoli najíst a nebo si koupit něco dobrého. Poté jsme šli na domluvenou prohlídku papíren, kde jsme viděli,  jak se vyrábí papír a co vše výroba obnáší.

Po prohlídce papírny jsme se šli podívat na rozhlednu, která se jmenovala Bukovka a měla 624 m n.m. Šli jsme k ní lesní trasou, která stoupala a stoupala pořád nahoru :-) Po výstupu na rozhlednu jsme se po hřebenu vraceli do penzionu a celkem jsme našlapali 13 kilometrů.

Do penzionu jsme došli před šestou hodinou a měli jsme hodinu volna. Po večeři nám paní učitelky dovolily vlastní program do 22 hodin. Jedna skupina byla na pokoji a ta druhá hrála fotbal před penzionem. Kdo nehrál, ležel na lehátku a relaxoval. Druhý den jsme měli na programu termální koupaliště. 

Budíček byl na 7:30, protože snídani jsme měli na 8. Po snídani jsme si sbalili všechny věci a před devátou hodinou jsme vyrazili k Velkolosinské pralinkárně. Pak jsme pokračovali cestou k slíbeným termálům. Koupili jsme si vstupenky na 2 hodiny, převlékli se do plavek a hurááá do vody. Všichni jsme si to moc užili, zažili jsme spoustu legrace a paní učitelky si to moc užily společně s námi.