Zápis do I. třídy

Úvod > Aktuality > Návrat žáků do školy – 30. 11. 2020

Návrat žáků do školy – 30. 11. 2020

Vážení rodiče, milí žáci,
Od 30. listopadu 2020 se na základních školách mění forma výuky.
První stupeň ZŠ bude školu navštěvovat prezenčně, což znamená standardně – každý den.
Na druhém stupni bude zavedena tzv. rotační forma výuky, která se bude týkat 6., 7., a 8. třídy.
9. třída má plně prezenční formu výuky, tedy každý den.
Střídání tříd bude probíhat následovně:

kkk (1).png

Žáci se budou řídit prezenčním rozvrhem hodin, distanční výuka může být z organizačních důvodů upravena.
U vstupu do školy (v šatnách) budou pohyb organizovat zaměstnanci školy, aby nedocházelo ke kontaktu většího množství žáků.
Velmi důležité bude dodržování všech hygienických pravidel a vládních nařízení.
• Nošení roušek po celou dobu výuky
• Časté větrání ve třídách (vhodné oblečení žáků)
• Hygiena rukou
• Dodržování rozestupů
• Výuka ve stejných skupinách, omezení potkávání tříd

Školní družina budu fungovat, pro všechny přihlášené žáky. Budou vytvořeny homogenní skupiny, které se nebudou potkávat.

Stravování je zajištěno pro všechny přihlášené strávníky. Výdej bude probíhat po jednotlivých třídách, dle upraveného harmonogramu tak, aby nedocházelo k prolínání skupin.

Vstup třetích osob (mimo žáky a zaměstnance) do prostor školy je obecně možný jen v důvodných případech a po dohodě se zaměstnancem školy za přijetí režimových opatření minimalizujících styk s žáky.

Výše uvedeným rozdělením se snažíme dostat do výuky maximální možný počet žáků při dodržení přísných hygienických opatření a pravidel MŠMT.
Děkujeme za pochopení.