Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10
Prostě MLÉKO - projektový den
11 12 13
Výlet do Brna - 4. a 5. ročník
Mladý chemik - celostátní finále
14 15 16
17 18 19
Olympijský běh - 4. a 5. ročník
20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Mezinárodní utkání se ZŠ Horná Súča

Mezinárodní utkání se ZŠ Horná SúčaDatum konání:
23.6.2023

V pátek 23.6. jsme vyrazili na naše každoroční družební setkání za kamarády ze základní školy v Horné Súči. 

Autobus plný sportovců vyrazil ráno ze Šumic a těšil se na česko - slovenské klání. Po našem loňském drtivém vítězství 4:1 (na odehraná utkání) na domácí půdě jsme doufali, že bychom tento úspěch mohli zopakovat. S našimi slovenskými kolegy jsme měli odehrát 6 zápasů, a to: starší chlapci fotbal, mladší chlapci fotbal, chlapci florbal, dívky florbal, dívky přehazovanou a dívky vybíjenou. Po úvodním jednoznačném vítězství ve florbale chlapců se naše naděje na celkový úspěch ještě znásobily. Bohužel další zápasy již tento vývoj nepotvrdily. Následovala totiž porážka našich mladších fotbalistů a dívky byly přemoženy v přehazované i ve vybíjené. Před zápasem dívek ve florbale nám tudíž zbývala jiskřička naděje, že uhrajeme alespoň remízu. I přes snahu našich florbalistek se však soupeřkám podařilo vstřelit jeden šťastný gól, který zůstal jediným v tomto utkání. Naše zklamání nakonec značně rozptýlila drtivá výhra starších fotbalistů, kteří slovenské kluky zcela převálcovali. 

Konečný výsledek tedy 4:2 pro domácí mužstvo, které si na celý další rok ponechává putovní pohár.

Po vyhlášení výsledků se naše skleslá nálada výrazně vylepšila výborným obědem ve školní jídelně. Musíme potvrdit, že paní kuchařky v Horné Súči vaří skoro tak dobře, jako ty naše. 

Gratulujeme slovenským soupeřům k zasloužené výhře. Celý den jsme si moc užili, počasí nám přálo a těšíme se na další ročník, který bude pořádat ZŠ Šumice.