Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
25
Zápis do 1. třídy
26
Zápis do 1. třídy
27
Zápis do 1. třídy
Zápis do I. třídy
28
Zápis do 1. třídy
Recitační soutěž
29
McDonald cup
30 1
2 3 4 5 6 7 8
9
Výsledky zápisu do ZŠ Šumice
10
Výlet do planetária
11
Den boje proti rakovině
12 13
Návštěva Hostětína
14 15
16 17 18 19 20 21
Cyklistický závod - Šumické šlapátko
22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Konzultační hodiny 2. stupeň

Konzultační hodiny 2. stupeňVážení rodiče, milí žáci,

od 8. června startují skupinové konzultační hodiny pro žáky druhého stupně, přesněji 6. – 8. třídy.
Žáci by docházeli do školy 2x týdně dle speciálního rozvrhu a rozděleni do skupin (max. 15 žáků). Výuka by probíhala pouze dopoledne od 7:30 do 11:00 (4 vyučovací hodiny). Následně by žáci odcházeli domů.
Obědy není možné zajistit (prostorové a hygienické důvody).
Rozvrhy budou uveřejněny na webu školy, stejně jako rozdělení do skupin, které kopíruje dělení dle cizího jazyka (Aj). Každá ze skupin bude využívat jednu třídu, aby nedocházelo ke zbytečnému kontaktu. Škola má zajištěno dostatečné množství dezinfekčních prostředků.
Každý žák musí:
• při nástupu odevzdat čestné prohlášení podepsané zákonným zástupcem (příloha)
• mít dvě roušky a ručník, které musí denně dezinfikovat
• dodržovat hygienická pravidla a pokyny všech zaměstnanců školy

V případě porušení pravidel, může být žák z tohoto typu vzdělávání ředitelem vyloučen.

Konzultační hodiny jsou dobrovolné.

Bylo by velmi žádoucí, aby se prezenční výuky zúčastnili zejména žáci, kteří nedostatečně pracovali na úkolech během online výuky, nebo neměli technické možnosti pravidelně komunikovat s učiteli.

Jsme přesvědčeni, že i tato upravená forma prezenčního studia pomůže učitelům, rodičům, ale zejména žákům. Smyslem konzultačních hodin je důstojné ukončení školního roku a to jak z hlediska výuky a hodnocení, tak z hlediska společného setkání žáků.
Pro učitele skýtá možnost zkontrolovat a případně vysvětlit učivo, kterému se žáci věnovali při distanční výuce. Rodičům a zákonným zástupcům bychom touto formou chtěli ulehčit domácí výuku, kontrolu a případné vysvětlení složitějšího učiva.
Pro žáky skýtají poslední 3 týdny možnost setkání s některými spolužáky či učiteli, promluvit s pedagogy o hodnocení a samozřejmě intenzivně pracovat na důležitých kapitolách, které nemusely být v distanční výuce dostatečně zvládnuty.

Těšíme se na společné chvíle a věříme, že využijete konzultačních hodin ve velkém počtu.
Kolektiv pedagogů ZŠ Šumice