Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
30 31 1 2
Rodičovské schůzky 2023
3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Divadelní představení
13
Prvňáčci rozdávali radost druhým
14 15 16
Strašidelná stezka
17 18 19
20
Ředitelské volno
21
Ředitelské volno
22 23
Testy k přijímačkám lze procvičit zdarma v nové aplikaci
24 25 26
27
Vyjádření ke stávce
28 29 30 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Informace k distanční výuce

Informace k distanční výuceVážení rodiče,

rád bych vás touto cestou informoval o průběhu a fungování distanční výuky na šumické základní škole. Jsem přesvědčen, že většina žáků a zákonných zástupců přistoupila k této netradiční situaci zodpovědně a vidí v ní i určitou výzvu. Slovo výzva bych použil i na opačné straně a to u pedagogů, kteří se v této situaci ocitli ze dne na den.

Rád bych poděkoval všem rodičům a žákům, kteří pracují, plní zadané úkoly a komunikují s vyučujícími. Celý kolektiv učitelů vám skrze tento komentář děkuje za zodpovědný a aktivní přístup. Velmi si toho vážíme a moc dobře si uvědomujeme, jak je složité chodit do práce a následně se s dětmi učit. V následujících dnech se budeme snažit zdokonalit systém komunikace s žáky a optimalizovat objem a náročnost učiva. Věřím, že se nám to dodnes dařilo.

Bohužel, ale musím upozornit i na to, že ne u všech tento systém funguje. Někteří žáci pojali tuto situaci jako prázdniny. Situace je ale úplně jiná. Právě při distanční výuce, je nutné pracovat pilněji a systémově. Upravit režim dětí tak, aby určitou část dne věnovaly studiu. Zasílané úkoly včas přijímaly a snažily se je vypracovat v určeném termínu. Zde také vzniká role rodiče – učitele, který nutně musí do tohoto procesu vstupovat. U většiny dětí je nutná určitá dávka pomoci, podpory a hlavně kontroly. Snažíme se zadávat úkoly a studium tak, aby rodiče nemuseli s dětmi strávit veškerý čas, ale je nám jasné, že bez rodičů to nemůže fungovat.

Věřím, že v dalších dnech dojde ke zlepšení a následnému posunu v distančním vzdělávání. Pokud bude mít kdokoliv problémy – technické, komunikační či výukové, kontaktujte vyučující, určitě vám rádi pomohou. Pedagogové ZŠ Šumice_abecedně.
Děkuji a přeji všem pevné zdraví i nervy.

Michal Vrága, ředitel školy