Úvod > Aktuality > divadelní představení Expedice: Má láska!

divadelní představení Expedice: Má láska!

V pondělí 8. 4. 2024 se žáci 5., 6. a 7. třídy vydali na žákovské představení královéhradeckého Divadla Drak, které ve Slováckém divadle hrálo romantickou grotesku Expedice: Má láska!

Inscenace vychází z knihy Expedice: Můj milostný příběh švédské autorky Bey Uusmy. Vydává se po stopách tříčlenné pionýrské expedice inženýra Andréého z roku 1897, která se neúspěšně pokusila dobýt severní pól s pomocí horkovzdušného balónu. Tento dobrodružný příběh se dočkal řady zpracování včetně toho filmového ve snímku Let Orla, který byl nominovaný na Oscara. Na českých jevištích se však objevuje vůbec poprvé. Skrývá v sobě romantického ducha objevování a objevitelství, tragiku lidských osudů, které se předčasně završily kdesi v polární pustině, nenaplněnou osudovou lásku i řadu úsměvných, groteskních momentů souvisejících se samotným záměrem expedice.” (citace, zdroj: https://draktheatre.cz/repertoar/expedice-ma-laska/)

Myslím, že děti divadelní představení zaujalo zejména svým zpracováním tohoto tématu a také zajímavými rekvizitami.

Ve škole jsme si ještě na internetu našli faktické informace týkající se této expedice a pustili jsme si videa o historii dobývání Severního pólu.

Počasí nám ten den přálo, tak jsme v Uherském Hradišti dětem dovolily půlhodinový rozchod, a tak si někteří z nich stihli zajít i na pizzu či zmrzlinu.

Líbilo se mi to, divadlo bylo hezky sehrané. Líbil se mi i 30 min. rozchod, koupil jsem si zmrzlinu. A vyšlo hezké počasí.”(T. Horecký, 6. tř.)

„Mně se to líbilo, divadlo bylo zajímavé, pěkný příběh.” (J. Ježek, 6. tř.)