Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28 29 30 31
Kapacita školní družiny
1 2 3
4
Slavnostní přivítání prvňáčků ve škole
5
Průkaz ISIC
6 7 8 9 10
11 12 13 14 15
Beseda s panem starostou
16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > DEN S MYSLIVCI

DEN S MYSLIVCIDatum konání:
23.6.2023

V pátek 23. června myslivci, členové mysliveckého spolku Niva

ze Šumic uspořádali myslivecký den pro žáky dolního stupně. Pozvali nás na mysliveckou chatu, kde na pěti stanovištích se soutěživou a nenáročně-naučnou formou děti mohly dozvědět, co je myslivost, v čem spočívá celoroční činnost myslivců. Vyprávěli nám o životě zvěře v lese a na poli, o krmení zvěře v zimě. Poznávali jsme zvěř žijící nejen v okolí naší vesnice, její stopy, trofeje, oblečení myslivců, pomůcky a zbraně, nechyběl ani lovecký pes a ukázka sokolníka. Děti si vyzkoušely střílení ze vzduchovky, viděly práci psa na stopě, učily se poznávat hlasy a vábení zvěře. Dostaly i několik otázek a zasoutěžily si o odměny. Myslivci předvedli napoprvé vynikající výkon, každé stanoviště bylo vybaveno fotografiemi, trofejemi, preparáty zvěře, stopami aj. Pomáhali i přátelé a známí, mladí i ti zkušenější. Vždyť zvládnout několik desítek dětí před koncem školního roku není lehké. Připraveno bylo i opékání špekáčků a džusy na občerstvení.

Byli jsme všichni mile překvapeni, jak si vše pečlivě myslivci připravili.

Ještě jednou moc děkujeme!