Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8
Okresní kola florbalových turnajů
9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Chemické úspěchy

Chemické úspěchy



Jako každým rokem se naše škola letos zúčastnila dvou největších chemických soutěží. A rozhodně jsme v nich neztratili.

V soutěži Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR, pořádané Svazem chemického průmyslu, se Alžběta Uchytilová a Pavel Klauda z deváté třídy probojovali až do třetího kola, kde mezi všemi žáky základních škol Uherskohradišťska a Zlínska obsadili Alžběta páté a Pavel dvanácté místo.

A jejich úspěch pokračoval i v Chemické olympiádě, kde zabodovali i v konkurenci nejen žáků základních škol, ale i víceletých gymnázií. V okresním kole Chemické olympiády obsadila Alžběta krásné čtvrté místo a rovněž se stala úspěšnou řešitelkou. Pavel obsadil místo deváté.

Oběma velice gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Taktéž děkujeme šikovným žákům třídy 8.A, kteří se podíleli na organizaci soutěže a v neposlední řadě patří velký dík panu Ing. Michalu Horeckému z firmy VodoTopo Horecký, který nám poskytl na organizaci soutěže finanční dar.