Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10
Prostě MLÉKO - projektový den
11 12 13
Výlet do Brna - 4. a 5. ročník
Mladý chemik - celostátní finále
14 15 16
17 18 19
Olympijský běh - 4. a 5. ročník
20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Active English Week

Active English WeekV květnu a v červnu proběhl na naší škole Active English Week s rodilými mluvčími. Pro velký zájem jsme museli uspořádat tyto týdny dva. 

 

Tentokrát přijeli dva sympaťáci z Ameriky, Mark a Andy. Podle nadšených recenzí si naši žáci užili hodiny plné různých aktivit, her a zábavy. I ti, co při hodnocení AEW našli nějaké drobné „mouchy”, nám nakonec napsali, že příště se moc rádi přihlásí znovu. Jak někteří poznamenali: „…klidně ještě v letošním školním roce!” Tak to už opravdu zorganizovat nestihneme ????.

 

Jsme ale moc rádi, že kurz splnil svůj účel. Někteří žáci zjistili, že se nemusí bát mluvit cizím jazykem, že to zvládnou, že jim lektor rozumí a oni jemu. Kurz byl pro ně velkou motivací do dalšího vzdělávání. Pro nás jsou zase jejich nadšené ohlasy motivací k přípravám podobných akcí do budoucna.

Za všechny zde zveřejňujeme alespoň jednu recenzi:
English week

Angličtina pro mě znamená strašně moc a strašně moc mě také baví. Miluji jazyky a i když jsem zpočátku váhala, teď v žádném případě nelituji, že jsem do toho šla.

Nejlepší a zároveň (pro někoho) nejhorší na tom prostě je, že musíte mluvit anglicky a to bez podmínek. Pro mě nebyl absolutně žádný problém rozumět anglicky. Mluvit anglicky je už trošičku těžší, ale oba lektoři byli velice shovívaví a snažili se, aby to pro nás bylo co nejvíce příjemné.

Líbilo se mi, že se dva lektoři po dnech střídali a každý den si pro nás nachystali další a další aktivity. Převážně jsme hráli hry, ať už skupinově, tak i v párech. Ale taky jsme si s nimi povídali a ptali jsme se jich na různé otázky. Povídali nám o Americe, jaký názor mají na Česko a mnoho dalšího.

Nemyslím si, že by tahle zkušenost měla nějaká negativa. Několikrát jsme se zasmáli a opravdu jsem si to za mě báječně užila. Škoda, že to nebylo delší. ????):

Andy i Mark byli moc super. Tolik improvizace v angličtině, to nezažijete jen tak. Moc se těším na další příležitosti.

 

Karolína Šebestová 9.třída

Hodina s Andym.jpg
Hodina s Markem.jpg
Předávání certifikátů ve 4. a 5. třídě.jpg
Předávání certifikátů v 8. a 9..jpg
Účastníci AEW 3. - 5. třída.jpg
Účastníci AEW 6. třída.jpg
Účastníci AEW 7. třída.jpg
Účastníci AEW 8. a 9. třída.jpg