Ve čtvrtek 28. května podnikla 5. třída výlet do Památníku Velké Moravy ve Starém Městě, kam jsme se vypravili netradičně vlakem.
Vše začalo krátkým filmem o historii Velké Moravy, kde děti poznaly Archeoskanzen v Modré. Poté nás paní průvodkyně provedla expozicí oblečení, archeologických nálezů a jiných zajímavostí. Vrcholem akce bylo ovšem ochutnání na ohni uvařené čočkové polévky a vlastnoručně vyrobené a upečené placky namazané povidly, marmeládou, tvarohem, či medem. Nakonec se někteří odhodlali vystoupat na vyhlídkovou plošinu blízkého kostela s krásným výhledem do širokého okolí. Výlet jsme zakončili zmrzlinou, či jinými dobrotami v Uh. Hradišti a bez zranění návratem domů.