Slavnostní zahájení školního roku
Informace k testování

Úvod > Aktuality > S čím pracujeme v rámci distanční výuky

S čím pracujeme v rámci distanční výuky

V následujícím komentáři bych pro vás rád shrnul, s jakými nástroji distančního studia pracujeme:
1) Hlavní komunikační kanál jsou maily. Školní emaily žáků na Gmailu s příponou zssumice.cz, přes tento email se přihlašují k účtu Google.
2) Na prvním stupni učitelé komunikují přes osobní maily zákonných zástupců.
První stupeň školy je dále pokrytý elektronickou žákovskou ŠKOLA – ONLINE, přes kterou posíláme jak zprávy, tak úkoly. Některé třídy si po dohodě s rodiči mohou vytvořit vlastní systém sdílení úkolů např. ŠKOLA V PYŽAMU.
3) Druhý stupeň kompletně pracuje v aplikaci GOOGLE UČEBNA (CLASSROOM), kde vyučující vytvořili online učebny se svými předměty a přes ně posílají zadání, materiály ale i testy.

Následně využíváme zpřístupněné materiály od knižních vydavatelství:
- TAKTIK – učebnice jsou využívány hlavně na druhém stupni
- Fraus – aplikace a materiály Fred
- Portál učebnic www.ucebnice-online.cz – využívá zejména první stupeň

Dále používáme dlouhodobě předplacené programy:
- Drill and Skill – testy
- Didakta – Silcom – praktické vyučování, kvízy a testy
- Datakabinet – Publicom materiály pro výuku
- Youtube – videa a krátké filmy

Chtěl bych vás upozornit, že na internetu je dnes velké množství výukových programů, které jsou volně přístupné a to jak pro učitele, tak pro žáky i rodiče. Snažte se zdokonalit práci zejména s aplikacemi, které využívá škola. Samozřejmě v případě zájmu dejte šanci i jiným, ať už na internetu nebo v televizi. Velmi zajímavou formou zpestření distanční výuky bude přečíst si nějakou pěknou knihu.