I. a II. třída na výletě
Den dětí
Sběr starého papíru
Školní výlet 3. a 4. třídy
Hodiny sebeobrany
Pasování na čtenáře a letní slavnost

Úvod > Aktuality > Plošné testování

Plošné testování

Datum konání:

Vážení rodiče, milí žáci,

Na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví bude v následujících týdnech probíhat plošné testování ve školách. První vlna proběhla v ZŠ Šumice 22. 11. 2021 s výsledkem 0 pozitivních na Covid-19.  Další testování budou následovat vždy v pondělí. Testování už je ve škole solidně zaběhnuté, žáci a jejich učitelé jej zvládají velmi dobře, aniž by se výuka nějak narušila. Pokud rodiče mají zájem dát dětem vlastní testy, je to možné, ale měli by s nimi umět zacházet a musí být schválené MZ ČR.

Rád bych požádal Vás rodiče, ale i žáky, abychom společně dodržovali základní hygienická nařízení, která pro školy platí. Nošení roušek ve společných prostorách (hlavně šatny), dodržování vzdáleností (pokud to jde) a hygienu rukou. Pokud žákům nevyhovuje školní dezinfekce na ruce, je možné mít vlastní, ale důležité je, aby ji žáci při vstupu do budovy použili. Jako škola, musíme na dodržování pravidel dohlížet, a proto by žáci měli respektovat upozornění provozních zaměstnanců školy.

Jsem přesvědčen, že dodržování pravidel v této komplikované době povede k tomu, abychom nemuseli posílat celé třídní kolektivy do karantény nebo zavírat celou školu. Věřím, že o tom nám všem jde především.

Děkujeme za pochopení.