Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
30 31 1 2
Rodičovské schůzky 2023
3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Divadelní představení
13
Prvňáčci rozdávali radost druhým
14 15 16
Strašidelná stezka
17 18 19
20
Ředitelské volno
21
Ředitelské volno
22 23
Testy k přijímačkám lze procvičit zdarma v nové aplikaci
24 25 26
27
Vyjádření ke stávce
28 29 30 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Naši prvňáčci

Naši prvňáčciŠkolní rok je už v plném proudu a jak se mají naši prvňáci? Slavnostní přivítání dětí a jejich rodičů proběhlo v příjemné atmosféře I. třídy za účasti ředitele školy Michala Vrágy, ředitelky MŠ Jitky Velecké a starosty obce Josefa Jančáře. Kamarádské přivítání našim nejmladším připravili ve spolupráci s třídní učitelkou Pavlínou Pappovou naši deváťáci, kteří budou po celý školní rok patrony prvňáčků. S nimi se také přesunuli do školní družiny, kde je s úsměvem přijala vedoucí školní družiny Ivana Surá.
Naši patroni – deváťáci čekávali celý první týden na svoje malé svěřence a odváděli je do třídy. Jindy je provedli naší školou, nahlédli do každé třídy i učebny a zahráli si hry. Často přijdou o přestávce a povídají si s prvňáky, kteří se na ty svoje velké kamarády vždycky těší.
Velmi příjemná byla návštěva prvňáčků v mateřské škole. Známé a útulné prostředí, kde si mohli zase trochu pohrát, posvačit, ale nejen to. Paní učitelky ze školky skvěle zorganizovaly společné chvíle a zapojily školáky do činností svých dětí. Tak zase prvňáci pomáhali menším kamarádům a spolupracovali s nimi.
Všem přejeme příjemný, spokojený a úspěšný školní rok.
Blanka Juřeníková, třídní učitelka

Fotografie zde