Slavnostní zahájení školního roku
Den proti rakovině

Úvod > Aktuality > ISIC školám

ISIC školám

rádi bychom Vás informovali, že naše škola vydává svým žákům mezinárodní žákovský průkaz ISIC Školák. Tento průkaz je především identifikačním dokladem, který potvrzuje totožnost žáka a jeho příslušnost k naší škole; kromě toho funguje jako mezinárodně uznávaný doklad o školní docházce, akceptovaný ve 130 zemích světa (včetně všech členských zemí EU), a také jako karta využitelná pro zhruba 2.000 různých slev a výhod v ČR.
Co přináší ISIC Školák vydaný přes naši školu?
• Je oficiálním průkazem žáka naší školy.
• Pro mnohé instituce a veřejné dopravce slouží jako ideální doklad o věku držitele, např. pro získání zlevněného jízdného.
• V budoucnu může fungovat jako čipová karta na vstup do školy/do jídelny. Nemusíte již tedy svému synovi/své dceři pořizovat speciální čip.
• Školní průkaz ISIC není potřeba si pořizovat každý rok znovu. Jeho platnost je až pět let od vydání; platnost je také omezena dobou docházky na základní školu.
• Školní ISIC Školák je levnější! Průkaz stojí jen 250 Kč na celou dobu platnosti (průkaz pořízený mimo školu stojí 350 Kč na jeden rok). V případě ztráty či zničení vystavujeme duplikát za 110 Kč.

Co přináší ISIC Školák?
• Platnost ve 130 zemích světa, více než 125.000 slev po celém světě.
• Je akceptován dopravci po celé ČR jako potvrzení věku a oprávnění čerpat slevu na jízdném ve výši 75 %.
• Možnost zřízení speciálního celoroční cestovní pojištění UNIQA.
• Slevy na více než 2.000 místech v ČR:
o při nákupech, stravování a vzdělávání, v internetových obchodech
o na vstupném do kulturních institucí
o na permanentky v lyžařských areálech
o speciální mobilní tarif od Vodafone
o na vstupném do světově proslulých kulturně-historických památek
o v kinech, na koupalištích a dalších zábavních areálech

Jak si průkaz objednat?
O průkazy ISIC se na naší škole stará ředitel školy s třídními učiteli. Žádost o vydání průkazu, kterou najdete na druhé straně tohoto dopisu, prosím vyplňte, podepište a přineste třídnímu učiteli spolu s poplatkem 250 Kč. Fotografie bude pořízena ve škole.

Michal Vrága
Ředitel školy