Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > I. pololetí u prvňáčků

I. pololetí u prvňáčkůI. pololetí u prvňáčků

Jsou za námi první měsíce školní docházky a prvňáčci dostali své první vysvědčení, na které se všichni těšili. Než jim bylo předáno, zkoušeli ohodnotit sami sebe pomocí smajlíků na sebehodnotícím listě. Výsledky své práce ukázali i svým patronům, kteří je pochválili a povzbudili do dalšího pololetí.
Od začátku roku udělali prvňáčci velké pokroky. Znají spoustu písmenek, čtou slova, jednoduché věty. V matematice počítají do 10, zvládají vymyslet i slovní úlohy...... V prvouce se dozvěděli spoustu informací o přírodě, škole, zvířátkách, rostlinách..... Zvykají si na školní pravidla a povinnosti. Všichni jsou velmi šikovní a snaží se.
Proběhlo i několik společných aktivit s deváťáky - projekty Jsem laskavec a Krabice od bot, výroba a pouštění draků, krátké vánoční setkání, tvoření hraček a her. Deváťáci chodí prvňáčkům pravidelně předčítat  z knih, navštěvují je o přestávkách.
 Další aktivity s deváťáky nás v dalším pololetí ještě čekají.
                                                                                                              Válková