Závody družstev na I. stupni

Chemická olympiáda

Datum konání:
4.3.2022

Chemická olympiáda je tradiční soutěží, které se naše škola účastní. A nejen to. My u nás v Šumicích dokonce okresní kolo této soutěže pořádáme.

Školní kolo proběhlo za účasti jedenácti žáků deváté třídy, kteří měli za úkol zpracovat domácí část, provést školní laboratorní úlohu a pak změřit své síly v testu. Na základě výsledků pak byli vybráni tři vítězové do okresního kola. Byli to: Kristýna Plášková, Barča Synčáková a Petr Suchánek. Kristýna bohužel onemocněla, tak jsme měli v okresním kole jen dva zástupce.

Na okresní kolo se z celého okresu Uherské Hradiště sjelo 24 nejlepších chemiků z 12ti škol. Soutěžící řešili laboratorní úlohu a také psali kontrolní test. Vítězem se stal žák ZŠ Staré Město Jakub Vávra, na druhém místě se umístil soutěžící z Gymnázia Uherské Hradiště Jan Janča a třetí místo obsadil Tomáš Snopek ze ZŠ Vlčnov. Tím se dozajista potvrzuje fakt, že kvalitní výuka chemie probíhá i na základních školách, nejen na gymnáziích. Náš soutěžící Petr Suchánek se stal úspěšným řešitelem soutěže (získal nadpoloviční počet bodů), což je také velký úspěch. Gratuluji.

Ráda bych poděkovala vedení naší školy, že poskytuje chemické olympiádě skvělé zázemí a podporu. Také bych chtěla pochválit žáky i učitele chemie, jelikož příprava na chemickou olympiádu je velice náročná. V neposlední řadě patří můj dík dalším kolegům, kteří s olympiádou pomáhali a taktéž pěti dobrovolníkům z osmé třídy za pomoc s chystáním celé praktické části.

Magda Zemánková