31 Květen 2016 ~ 0 Comments

Šesťáci ve sklárně v Květné

Ve středu 25.5. jsme se žáky šesté třídy navštívili soukromou sklárnu pana Ladislava Breznického v Květné (část obce Strání).

Pro zájemce uvádíme její web: GLASS sklárna. Rozhodně stojí za podívání.

Pan mistr nám popsal a ukázal sklářskou pec a vysvětlil, jak se sklo zpracovává, barví a zdobí foukáním, broušením, pískování a dalšími technikami. Dozvěděli jsme se, že u nich vyrábí pouze z nejkvalitnějšího křišťálového skla a díky tomu potom skleničky krásně zvoní, například při přípitku. Pozorovat pana Breznického při práci byl pro nás všechny neskutečný zážitek. Ale co nás nadchlo ještě víc bylo, že si každý z nás mohl vyzkoušet práci skláře a vyfouknout si vlastní baňku. Už se nemůžeme dočkat, až naše výtvory uvidíme vychladlé a zabroušené a ozdobíme si s nimi pokojíčky doma.
Nakonec jsme ještě nakoupili nádherné dárky pro maminky, tatínky, babičky, dědečky, sourozence a taky pro sebe a vyzkoušeli si, jak funguje bezpečenostní sklo, které se rozbíjí bez vzniku střepů.

Moc děkujeme panu mistrovi Breznickému a taky panu školníkovi Pančochovi, že pro nás tuto exkurzi vymyslel, zařídil a doprovodil nás.

Magda Zemánková a 6. třída

Leave a Reply