25 Květen 2016 ~ 0 Comments

Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou

Dne 9.5.2016 proběhlo okresní kolo 48. ročníku Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou. Na atletický stadion do Uherského Hradiště jelo z naší školy celkem 31 žáků.  Tito sportovci měli možnost porovnat svou výkonnost s ostatními zúčastněnými školami.

Družstvo starších žáků soutěžilo ve sprintu na 60m, ve vytrvalostním běhu na 1500m, skoku vysokém, skoku dalekém, vrhu koulí a štafetě. Naši hoši obsadili předposlední místo. Přestože se hodnotila pouze celá družstva, nikoliv jednotlivci, chtěla bych vyzdvihnout výborný výkon Libora Urbánka (10,25m) za vrh koulí (9. místo z 31 závodníků).

Starší žákyně měly podobné disciplíny, jen místo 1500m běžely 800m. Jako družstvo obsadily 8. místo z 10. Za individuální výkony zaslouží pochvalu Monika Hubáčková za 8. místo z 28 závodnic ve skoku vysokém s dosaženou výškou 130cm. Dále Anna Kubáňová za svůj výkon 398cm ve skoku dalekém (12. z 28 závodnic).

Mladším kategoriím se dařilo nejméně a zůstala jim poslední místa. Jednou z příčin by mohl být fakt, že v této kategorii mohli nastoupit i žáci/ žákyně osmé třídy, kteří mají jasnou fyzickou výhodu nad třídou šestou, což byla polovina z našeho družstva. V jednotlivcích se nejvíce dařilo Danielu Pláškovi ze šesté třídy, a to ve skocích. Z děvčat byla nejlepší sedmačka Beáta Suchomelová se svými výkony v bězích.

Všechny zúčastněné sportovce chci pochválit za snahu, bojovnost a za to, že to nevzdali a poprali se s velkou konkurencí ostatních škol, zejména škol sportovních a škol z větších měst. Především za disciplíny vrh koulí a štafetový běh, které byly pro žáky premiérou, jelikož na ně nemáme možnost trénovat. Věřím, že se v budoucnu umístíme lépe; budeme více trénovat a vylepšovat techniku.

Naši sportovní zástupci:

Starší žáci: Pummer Lukáš (8), Kociňák Petr (9), Šmíd Zbyněk (9), Šebesta Karel (9), Lukáš Jan (9), Urbánek Libor (9), Tóth Milan (9)

Mladší žáci: Bajza Matyáš (6), Kusák Samuel (6), Plášek Daniel (6), Jankůj Lukáš (6), Baier Filip (6), Koníček Štěpán (7), Lekeš Šimon (7), Bajza Petr (7)

Starší žákyně: Věrná Soňa (8), Janíčková Veronika (8), Petrková Eliška (8), Hubáčková Monika (9), Kubáňová Anna (9), Kudelová Aneta (9), Račická Lucie (9)

Mladší žákyně: Březinová Kamila (6), Machová Veronika (6), Hladišová Petra (6), Dudová Pavlína (7), Šimoníková Adéla (7), Zajícová Karolína (7), Suchomelová Beáta (7), Hauerlandová Eliška (7), Urbánková Zuzana (8)

Vedoucí: Manová Kristýna (žákyně) a Pančocha Josef (žáci)

Leave a Reply