08 Červen 2018 ~ 0 Comments

Pneumatiky a pivo !!!

Výuka má probíhat názorně a má být praktická. Toto pravidlo jsme se žáky 9. třídy naplnili návštěvou dvou zajímavých podniků v našem kraji.
 
logo barumV úterý 5.6. jsme se vypravili do Otrokovic do závodu Barum Continental, který vyrábí pneumatiky. Po krátkém videu, které nás seznámilo s historií podniku a principem výroby pneumatiky, jsme se podívali přímo do výroby. Sledovali jsme vznik pneumatiky od míchání kaučuku až po výslednou konfekci a vulkanizaci. Takže jako budoucí řidiči už víme, kolik práce výroba takové pneumatiky dá. Mimochodem věděli jste, že ročně v Barumce vyrobí 20 miliónů pneumatik?
 

logo pivovar
Ve středu 6.6. jsme to vzali z jiného soudku a to doslova. Díky našemu šumickému spoluobčanu panu Horehleďovi jsme mohli nahlédnout po pokličku kotlů a kádí v pivovaru Hrádek. Pan sládek Horehleď nám poutavě popsal celý postup výroby našeho národního nápoje. Zjistili jsme, že něž nám přistane na stole orosený půllitr, dá to opravdu hodně dřiny a kumštu. Takže opět jako budoucí konzumenti víme, co je slad, mladina, spilka atd.
 
Exkurze jsme si užili a obohatili jsme se o cenné znalosti.

Magda Zemánková

Leave a Reply