16 Červen 2014 ~ 0 Comments

Olympiáda 2014

V pátek 30. května jsme ke dni dětí uspořádali školní sportovní olympiádu.

Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách a to ve skoku vysokém, v běhu na 60 a 1000 metrů a v hodu kriketovým míčkem. Skok vysoký proběhl v tělocvičně školy. Zde si všechny děti měly možnost vyzkoušet jaké to je podávat sportovní výkon před zraky diváků. Nejlepších výkonů v kategorii starších žáků dosáhli Martin Kolínek – 145cm a Veronika Sechovcová – 135cm. V mladších žácích se o první a druhé místo podělili Petr Kociňák a Štěpán Vaculín výkonem 135cm a mezi děvčaty zvítězila Hubáčková Monika – 130cm.

Soutěž pokračovala na hřišti během na 60 metrů. Zde si vítězství vyběhli mezi staršími Jakub Slačálek časem 7,5s a Veronika Sechovcová časem 8,6s a v kategorii mladších – tedy 6. a 7. tříd zvítězil Štěpán Vaculín 8,4s a Věrná Soňa 8,9s.

Velmi zajímavým byl souboj na trati 1000m a i zde žáci i žákyně dosahovaly velmi pěkných výkonů. Nakonec si vítězství odnesli Jakub Mlčúch , který zaběhl za 2 minuty a 55s a Veronika Sechovcová s časem 3,26 za žáky starší a Eliška Petrková 3,30, Štěpán Vaculín 3,12 v mladší kategorii.

Na zadním hřišti pod vedením našeho pana školníka proběhl hod kriketovým míčkem. Tady dosáhli nejlepších výkonů Martin Mahdalík hodem 55,67m  Lucie Janíčková 35,90m v kategoriích žáci 8 . – 9 . a mezi mladšími Jan Lukáš 43,08m a Hubáčková Monika 40,00m.

Při vyhlášení se radovali nejen vítězové ze sportovních výkonů, ale i ostatní sportovci. Den dětí oslavili nejen sportem, ale i drobnou odměnou.

Jitka Hauerlandová

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA