31 Srpen 2015 ~ 0 Comments

Ohlédnutí za prvním školním rokem prvňáčků

Ve školním roce 2014/2015 začalo navštěvovat naši školu celkem 19 prvňáčků. V průběhu celého školního roku měli prvňáčci své pomocníky- deváťáky, kteří  je přivítali 1. září ve škole. Průběžně navštěvovali prvňáčky o přestávkách a pomohli jim seznámit se s prostředím školy. Před Vánocemi proběhly společné vánoční dílny. Deváťáci si vyzkoušeli, jak se učí v 1. třídě.  Za jejich „odvahu“ jim bylo předáno osvědčení za odučenou hodinu.  Deváťáci navštívili své malé kamarády v některých vyučovacích  hodinách  a prvňáčci se byli podívat na vyučování  v 9.třídě. V červnu navštívil 1.třídu „Písmenkový  král“, který dětem  předal „Osvědčení čtenáře“. Na konci roku se uskutečnil  společný výšlap s hledáním pokladu. Prvňáčci se pochválili deváťákům svým prvním vysvědčením.

V průběhu roku prvňáčci zažili tyto dny:

Den plný her – celý den byl věnován hrám (puzzle, domino, loto, pexeso…), při kterých si žáci procvičovali svoje znalosti.

Pohádkový den – děti došly v pohádkových kostýmech, vyprávěly, poslouchaly, kreslily, hrály  pohádky, skládaly pohádkové puzzle…

Čarodějnický den – čarodějnice a čarodějové společně vařili lektvary, učili se čarodějnická zaříkávadla, čarovali, létali na koštěti…

Odměnou za celoroční snažení  byl výlet do Dinoparku Vyškov.

Mgr. S.Válková

Leave a Reply