09 Červen 2016 ~ 0 Comments

Mezinárodní utkání se ZŠ Horná Súča

V pátek 27. 5. jsme ve škole trochu dopředu oslavili den dětí sportem. Tentokrát sportovní den proběhl netradičně. Pozvali jsme žáky a učitele z naší spřátelené školy ZŠ Michala Rešetku v Hornej Súči. S našimi slovenskými kamarády jsme se utkali ve třech disciplínách – fotbale, florbalu a vybíjené. Cenou pro celkového vítěze byl krásný pohár.

Celkem šest utkání probíhalo takto:

Klání uvedli naši nejmenší žáci tanečkem roztleskávaček a roztleskávačů a pak už následovaly florbalové zápasy. Smíšené družstvo mladších žáků a žákyň porazilo soupeře 3:2 a starší žactvo se také nedalo zahanbit: dívky vyhrály rovněž 3:2 a chlapci 4:3. Úspěch šumické školy byl dílem naší kontaktní rychlé hry a neustálého tlaku na soupeře.

Poté nastoupilo smíšené družstvo mladšího žactva na vybíjenou. Zde se díky výškové převaze a lepší práci s míčem šesťáků ze Súče karta obrátila a utkání jsme prohráli 0:2 na sety.

Turnaj se pak přesunul na hřiště, kde nás slovenské fotbalistky deklasovaly 0:16. Nutno podotknout, že starší žákyně z Horné Súče hrají na Slovensku nejvyšší školní soutěž. Smutek z tváří nám ale nakonec vyhnali naši starší chlapci, kteří Slováky ve fotbale porazili 6:3 a tím nám zajistili celkové vítězství a zisk poháru.

Všem zúčastněným sportovcům děkujeme a gratulujeme. Velké poděkování patří také učitelům TV, Karlu Surému, Pavlu Součkovi a Kristýně Manové, kteří naše sportovce připravili a Josefu Pančochovi, který byl nestranným fotbalovým rozhodčím.

Na závěr zbývá dodat, že se ve sportu přidali i zaměstnanci školy. V odpoledních hodinách proběhl turnaj v tenise, který naši slovenští kolegové naopak (těsně) vyhráli a odvezli si domů druhou připravenou trofej.

Za celou ZŠ – Magda Zemánková

Leave a Reply