04 Červen 2018 ~ 0 Comments

Mezinárodní utkání se ZŠ Horná Súča

V pátek 1. 6. jsme ve škole oslavili den dětí sportem. Pozvali jsme již tradičně žáky a učitele z naší spřátelené školy ZŠ Michala Rešetku v Hornej Súči. S našimi slovenskými kamarády jsme se utkali ve třech disciplínách – fotbale, florbale a vybíjené. Cenou pro celkového vítěze byl krásný putovní pohár.

Průběh šesti zápasů pro nás nebyl příliš příznivý.

Družstvo mladších florbalistů porazilo soupeře 2:1. Tím se bohužel sportovní štěstí našich borců vyčerpalo a v dalších utkáních jsme sklízeli jen prohry. Přes veškerou snahu jsme podlehli i v dívčím florbale a dívčí vybíjené. Starší florbalisté nasadili do zápasu všechny své síly a soupeř vyhrál pouze se štěstím o jednu branku.

Turnaj se pak přesunul na hřiště, kde nás slovenští fotbalisté taktéž porazili v mladší i starší kategorii. Horná Súča tedy vyhrála vysoko 5:1 na zápasy a tím jim příslušel i zisk putovního poháru.

Všem zúčastněným sportovcům děkujeme a doufáme, že příští rok na hřišti soupeře pohár vybojujeme zpět. Velké poděkování patří také učitelům TV a trenérům: Michalu Vrágovi, Karlu Surému, Pavlu Součkovi, Kateřině Novákové a dvojici Josefů Pančochových, kteří naše sportovce připravili a byli nestrannými rozhodčími.

Závěr utkání se nesl v odpoledních hodinách zápasem žen – zaměstnankyň obou škol ve vybíjené a mužů – zaměstnanců ve florbale. Tady jsme zase s velkou převahou zvítězili my a naše slovenské přátele jsme v obou utkáních deklasovali vysokým skóre. Tím pádem jsme pro školu získali druhý pohár a úspěchy obou škol jsme vyrovnali.

Za celou ZŠ – Magda Zemánková

Leave a Reply