06 Únor 2019 ~ 0 Comments

Fenomenální úspěch našich chemiků

V letošním roce se naše škola zapojila poprvé do soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR, vyhlašované Svazem chemického průmyslu ČR. Do prvního kola soutěže se v našem regionu (uherskohradišťsko a zlínsko) zapojilo 420 žáků. Z těchto žáků postoupilo 70 do druhého kola, konaného na SPŠCh Otrokovice. Mezi nimi byli tři naši reprezentanti: Kamila Březinová, Tomáš Čapák a Veronika Juračková. V druhém kole jsme zabojovali opět úspěšně a mezi 30 postupujících do kola třetího se probojovali Kamila a Tomáš.
Včera, 5.2., proběhlo opět na SPŠCh Otrokovice třetí kolo, kde jsme byli taktéž výborní. Tomáš Čapák získal místo v první dvacítce a Kamila Březinová skončila na druhém místě, což jí zaručilo postup do celostátního kola, kde na Fakultě chemicko-technologické Univerzity v Pardubicích změří své chemické síly se 40 nejlepšími chemiky z celé České republiky.

Všem soutěžícím děkujeme za skvělou reprezentaci školy a Kamile budeme v červnu v Pardubicích držet všechny palce.

Magda Zemánková

Leave a Reply