05 Březen 2019 ~ 0 Comments

Chemická olympiáda a opět skvělý úspěch

Dne 5.3. naše škola jako již tradičně hostila okresní kolo Chemické olympiády. Sjelo se k nám 24 nejlepších chemiků s třinácti základních škol a gymnázií okresu Uherské Hradiště, kteří zápolili v teoretických i praktických znalostech a dovednostech.

Naše žákyně Kamila Březinová opět ukázala chemickou formu. Umístila se na druhém místě a postoupila tak do krajského kola, které se bude konat 21.3. ve Zlíně. Druhým naším soutěžícím byl Tomáš Čapák, který také předvedl výborný výkon a stal se s přehledem úspěšným řešitelem. Na prvním místě se pak umístila studentka uherskobrodského gymnázia Tereza Foltýnová.
Našim skvělým reprezentantům velice gratulujeme a přejeme Kamile hodně štěstí v krajském kole (které je nejvyšším postupovým kolem v kategorii pro základní školy).

V neposlední řadě bych chtěla poděkovat všem, kdo s organizací soutěže pomáhali. Zejména šikovné skupině deváťáků, paním kuchařkám, paní uklizečce Rusiňákové, paní asistentce Brdlikové a dalším kolegům a žákům školy.

Magda Zemánková

Leave a Reply