25 Květen 2016 ~ 0 Comments

Atletický čtyřboj

V úterý 17.5. se žáci druhého stupně zúčastnili atletického čtyřboje v Uherském Brodě na Lapači. Soutěžila 5 členná družstva ve 4 kategoriích. Naše škola obsadila kategorie starších žáků, starších a mladších žákyň. Celkem dorazilo 188 závodníků ze 13 ZŠ – 38 družstev. Závodilo se v těchto disciplínách: sprint 60m; vytrvalost 1000m, 800m a 600m; dále ve skoku dalekém a vysokém a ve vrhu koulí či hodu míčkem.

Družstvo starších žáků obsadilo 8. místo z 11 škol, o nejvíce bodů se zasloužil Petr Kociňák (1530 b.; za jednotlivce 22. místo z 53). Obě družstva žákyň uzavírala pořadí v celkové tabulce. Za starší žačky získala nejvíce bodů Anna Kubáňová (1016 b.; v jednotlivcích 28. místo z 39) a za mladší Beáta Suchomelová (1043 b.; jako jednotlivec 39. místo z 54).

Přestože jsme jako družstva nedokázali příliš konkurovat větším či sportovním školám, i tak stojí za zmínku řada individuálních výkonů. Zejména výkon 420cm ve skoku dalekém, kterého dosáhla Anna Kubáňová (1. místo z 21 závodnic); dále 3. místo (z 26 závodníků) Libora Urbánka ve vrhu koulí (10,86m; ) a výborné 5. místo (z 53 závodníků!) Petra Kociňáka v běhu na 1000m s časem 3:13,0 . O další individuální úspěch se postarala Eliška Petrková v hodu míčkem (31m; 10. místo z 20) a Soňa Věrná v běhu na 800m (3:11,0; 11. místo z 39). Soňa byla úspěšná i ve sprintu, ve kterém s časem 9,43s obsadila 15. místo z 39 závodnic. Ve sprintu byli také úspěšní Štěpán Vaculín s časem 8,0s (11. místo z 53!) a Libor Urbánek s časem 8,19s (18. místo z 53). Za mladší žákyně byla z naší školy nejrychlejší Pavlína Dudová s časem 9,1s (17. místo z 54!). Se stejným časem 2:22,0 byly z naší školy v běhu na 600m nejrychlejší Karolína Zajícová a Beáta Suchomelová. Za nimi s rozdílem jedné a dvou vteřin následovaly Pavlína Dudová a Kamila Březinová. Za výkon 355cm ve skoku dalekém si zaslouží pochvalu i Veronika Machová.

Gratulace a poděkování patří všem zúčastněným žákům.

Naši sportovní zástupci:

Starší žáci: Kociňák Petr (9), Šmíd Zbyněk (9), Vaculín Štěpán (9), Urbánek Libor (9), Tóth Milan (9)

Starší žákyně: Věrná Soňa (8), Petrková Eliška (8), Kubáňová Anna (9), Račická Lucie (9), Otrubová Nicole (9)

Mladší žákyně: Březinová Kamila (6), Machová Veronika (6), Dudová Pavlína (7), Zajícová Karolína (7), Suchomelová Beáta (7)

Vedoucí: Manová Kristýna