21 Prosinec 2018 ~ 0 Comments

Adventní Vídeň

V pátek 14. 12. 2018 měli žáci osmé a deváté třídy možnost společně s paní učitelkou Zemánkovou, Novákovou a Matúšovou zažít kouzlo předvánoční Vídně.

Cestou autobusem jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o Rakousku a pak i samotné Vídni. Prvním zastavením byl nádherný zámek Schönbrun se svým Letohrádkem Gloriette. Zde jsme měli také první rozchod a možnost „ochutnat“ dobroty, které nabízí místní vánoční trhy.

Poté nás autobus zavezl přímo do centra rakouského hlavního města, kde jsme nejprve mohli zhlédnout gotickou katedrálu svatého Štěpána (Stephansdom), a opět se porozhlédnout po místních trzích.

Naše cesta dále pokračovala kolem vyhlášeného hotelu a cukrárny Sacher, k císařské rezidenci Hofburg, odtud pak k Vídeňské radnici, kde jsme ukončili celé naše putování po Ringstraβe.

Zde na nás čekaly největší trhy s asi stovkou prodejních stánků, které nabízely různé vánoční ozdoby, umělecké řemeslné výrobky a různé kulinářské dobroty a nápoje.

Atmosféra celého zájezdu byla opravdu nezapomenutelná a díky vzornému chování našich žáků, úžasné paní průvodkyni a kouzlu celé Vídně jsme si všichni do svých vzpomínek zapsali i tuhle jednu.. Přejeme všem hezké Vánoce :-)